Malá cena Rakovníka - ročníky 2005 a ml.

27.04.2014 13:04

V sobotu 26.4.2014 přivítal plavce Lokomotivy Nymburk plavecký bazén v Rakovníku.

Některým se dařilo více, jiným méně.

Ve 100% startů překonala svá maxima Simča Dobrkovská a Nikola Brázdová, dařilo se i Vojtovi Pergelovi, Zuzce Berné a Matyáši Kubátovi.

Hned první disciplína 100Z byla medailová. Simča ovládla třetí příčku v kategorii mladších žaček (OR o 7s), Matyáš Kubát zlato v mladších žácích (OR o 7s) a Vojta Pergel 3.místo v kategorii žáci ročníku 2004 (OR o 4s).

Matyáš Vejtruba je následoval 3.místem v 50M, Simona přidala stříbro na 100P (OR o 8s) a dopolední část závodů zakončili naši chlapci stříbrem v polohové štafetě.

Odpoledne zahájil Matyáš Vejtruba stříbrem na trati 100PZ. Simča pokračovala 3. příčkou na 50Z (OR o 5s) a Matyáš Kubát vybojoval ve stejné disciplíně zlato. Hned dalším startem získal další stříbro na 100VZ.

Simona si posledním startem na 50P vybojovala bronz, a Matyáš Vejtruba si „konečně“ dojel pro zlato.

I odpoledne se plavala štafeta, tentokrát 4x50 kraul. Vzhledem k tomu, že naši borci z  posledních závodů v Příbrami přivezli zlato, chtěli ho i v Rakovníku obhájit. Povedlo se jim to s téměř 8s náskokem.

Děvčata díky štafetám přidala další cenné bodíky do bodování Středočeského poháru nejmladšího žactva. V I.kole v Příbrami skončila Lokomotiva Nymburk na 3. místě. Ve II.kole bronzovou příčku obhájili.